Dírková komora digitální a první pokusy

7. dubna 2007 v 22:47 | Jitka Krásová |  pinhole nejen digitální
Tuším že řada mých konzervativních analogových kolegů exponujících na skvělé vyzkoušené klasické materiály bude teď namíchnutě nadskakovat na židli, ale začínám zkoušet pinholi digitální. Přátelé ve zbrani, já nejsem nikde organizována a proto si bud fotit tak jak chci já. Samozřejmě že máte možnost se k tomu vyjádřit v komentářích, ale nepokrytecky upozorňuji, že deníček je můj a že proto tady vládne krutá diktatura a když se mi Váš komentář nebude líbit, smažu ho. Proto neztrácejte svůj vzácný čas a honem utíkejte rychle pryč.

Tak, předpokládám že po této výzvě setrvá jen jedinec spíše otrlý a zvědavý: začalo to technickým řešením, jak připlácnout na tělo mého Canonu 350D malou dírku. Můj šikovný kolega provrtal do krytky těla díru širkou víc jak centimetr a na tu já jsem připevnila dírkový objektiv, malinkou dírečku v tenkém alobalu píchnutou špendlíkem, který používám při šití. A tvůrčí činnost - spíše pokusy o ní - nazývané digitální pinhole mohla vypuknout.

Ještě jsem zapomněla podotknout, že předcházela přípava pomocí výpočtu, ale ta se stejně ukázala jako lichá. Digitální fotoparát má prostě tu skvělou vymoženost okamžité kontroly výsledku na displeji, takže hýbání s časem (kdy došlo ke špatné expozici) není až takový problém.

Těch snímků jsem zvládla pár a jsou vskutku zkoušecí a vzhledem k tomu, že je to deníček o focení a ne výstava, nebudu se bát s Vámi se o 2 snímky podělit. Zjištění na závěr? Kreslí krásně měkce, ale mám asi nějakou špínu na čipu a budu to muset nějak řešit (tuším odfukuje se balónkem). Čas expozice byl 30 sekund při zapomenuté zapnuté kompenzaci - 1 EV, ISO 100. Ty kytky jsou podexponované (focení ve tmavé místnosti) a zesvětlené dodatečně grafickým programem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké fotky máte nejraději?

Divoká zvířata 41.5% (660)
Domácí zvířata 7.2% (114)
Krajina, přírody a hory 19.9% (317)
Celebrity 9.3% (148)
Portrét 8.7% (139)
To je jedno, hlavně když budou kvalitní 13.4% (213)

Komentáře

1 Frajer Frajer | E-mail | Web | 13. října 2011 v 7:27 | Reagovat

Pěkný....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama