Vzpomínky na minulost

15. května 2007 v 0:00 | Jitka Krásová |  fotolife
Onehdá v sedmdesátých létech minulého století přivláčel můj brácha domů fotoaparát Lubitel a tím to začalo. "Na tomhle kolečku se nastavuje čas a clona, tímhle to fotí, tímhle čudlítkem uděláš fotku. Svítí sluníčko, dej tam čas 1/60 a clonu tak 16 nebo 22, to bude tak akorát. Držíš to příšerně, drž to jinak a drž to pevně, jinak to bude rozmazaný."
A nastalo období koukání dolů směrem k zemi, protože ten se nosil sice na krku, ale bambelal se na břiše a koukalo se do něj seshora, kde byl navíc vidět stranově převrácený obraz. Ten čas je minulý, neboť ho dávno už nemáme, ale ve fotobazarech je běžně k dostání.
A zbytek je každý jiný: naše naprdnutá máma že se jí v koupelně roztahují dva cvoci se zvětšovákem, každou chvíli se na šnůře sušil divný pás, na který se nikdo nesměl ani křivě podívat, natož prášit... a jak šel čas, fotilo se i nefotilo, technika se rozvíjela a přišly digitální fotoaparáty. Já jsem právě teď provedla první pokusy s digitální dírkovou komorou, jak to dopadne, to opravdu netuším. Ale nadšenci klasických fotomateriálů určitě nezmizí, já osobně znám jednoho nadšence (viď Holoubku), který si jako bedničku pro pinholku vyhlédl plechovku od několikakilogramové šunky a než z ní udělal maxipinholi, tu šunku nejdřív zkonzumoval.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké fotky máte nejraději?

Divoká zvířata 41.5% (660)
Domácí zvířata 7.2% (114)
Krajina, přírody a hory 19.9% (317)
Celebrity 9.3% (148)
Portrét 8.7% (139)
To je jedno, hlavně když budou kvalitní 13.4% (213)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama