Jak se fotí ve špatných světelných podmínkách

1. července 2007 v 22:36 | Jitka Krásová |  fotolife
Ve špatných světelných podmínkách se fotí dost obtížně: každý kdo se kdy pokusil vyrobit slušný obrázek v pavilonu ZOO, kde vládnou špatné světelé podmínky, mi teď dá za pravdu. Jako příklad si vezmeme jedno zvířátko, převzácnou maxiještěrku se jménem Varan komodský.

Varan komodský je plaz a dorůstá do délky až 3,5 metru. Najdete ji v ZOO Praha v indonéské džungli a v ZOO jsou teď pyšní jako pávi, mají tam totiž varaní mimina a to se hned jen tak někomu nepovede! Jinak toto zvíře patří ke kriticky ohroženým, jen tak na okraj.

Zpět k focení: nejdříve fotka Varana, takový obyč obrázek, technická data jsou tato:
Fotografie bez stativu, expozice manuální, čas: 1/160, clonové číslo 5,6, ohnisková délka: 110mm (krát 1,6 pro přepočet na kinofilm), ISO 1600, teleobjektiv: obyčejné zoom sklo.


Následující fotka je opět udržená je z ruky, bez stativu - někteří kolegové moje tvrzení že se tohle dá z ruky udržet těžko snášejí, prostě se mi to občas povede a basta fidli :o((

Technická data: Fotografie bez stativu, expozice manuální, čas: 1/160, clonové číslo 5,6, ohnisková délka: 300mm (krát 1,6 pro přepočet na kinofilm), ISO 1600, teleobjektiv: obyčejné zoom sklo.

Jen pro zajímavost, ještě detailní výřez z této fotky a úplně bez úprav: všimněte si, jak výborný čip (ISO 1600 = málo šumu) je montován na Canon 350D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama