Květen 2008

Opět na téma krádež fotografie na Internetu

28. května 2008 v 22:22 | Jitka Krásová |  fotolife
Nebudu tady lamentovat, kdo a kdy krade moje fotky, surfujíce na webu a prohlížeje statistiky narážím na tuto skutečnost poměrně často. "Legrační" na tom je, že nejvíce kradou fotky uživatelé tohoto systému (Blog.cz) a nikomu to nevadí. Ovšem opravdu zarážející je když kradou ti, které obvykle považujeme za solventní profesionály a u nichž by se dalo očekávat, že budou nejen ctít autorská práva, ale o užití fotografií jednat a následně platit honorář.

Případ první: Kdysi jsem tu pomáhala svému synovi, kterému Novinky.cz neoprávněně uveřejnili fotografii a pokud je mi známo, do dnešního dne se mu ani neomluvili. Můj syn je fandou hudebního stylu "Reggae" a občas chodí fotografovat po koncertech. Šlo o ukradenou fotografii skupiny United Flavour (znají se osobně), nikdo se na užití fotky nedotazoval a vše co uvádím je pravda z první ruky. Celý článek je zde

Případ druhý: jedna fotografie si bez vědomí a svolení autora zahrála ve videoklipu Ondřeje Hejmy, čtěte zde

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poznámka z 29.5.2008: kontaktoval mě pořadatel z Radotína (focení na rodeu, viz minulý příspěvek), zda si smí vzít fotografie pro svůj web jako propagaci a ještě do místních novin pro Radotínské občany - souhlas dostal.

Fotografie: Rodeo Radotín 24.5.2008

25. května 2008 v 10:54 | Jitka Krásová |  digitální fotografie
Fotografie ze včerejšího rodea v Praze-Radotíně najdete u mě v galerii, je to zkomprimovaný výběr pro mě nejzajímavějších momentů. Akce to byla fakt bezvadná - jak jinak.