Leden 2009

Jak se vyvarovat chyb při fotografování I: deformace fotografovaného objektu

25. ledna 2009 v 11:44 | Jitka K. |  digitální fotografie
Internet je plný pouček jak fotit a přitom kdykoliv otevřu stránky, kde by člověk očekával fotografie aspoň základní úrovně fotokvality, bez přehánění musím nevěřícně kroutit hlavou. Kromě jiných hrůz musím poukázat napoprvé na hrůzu nad jiné vyčnívající a to je deformace fotografovaného objektu.

Zapomeňte teď na expoziční hodnoty, vyvážení bílé a podobné záludnosti vyhrazené nadšencům a profíkům, a zkusme společně používat mozek, úsudek a vizuelní obrazový vjem snímaný "obyčejným" lidským okem a to i v případě, že foťák drží řadový člověk toužící po normální hezké fotce. Fotíme-li člověka, nebo neživý objekt, pamatujme vždy na to, že pokud jej chceme fotografovat bez deformací, musíme splnit základní podmínku... celý článek u mě v osobním blogu

Výstava: 2009 ROK ČESKÉ A SLOVENSKÉ NEKOMERČNÍ FOTOGRAFIE

13. ledna 2009 v 17:23 | Jitka K. |  fotovýstavy
Rok české a slovenské nekomerční fotografie bude zahájen slavnostní vernisáží dne
27. ledna 2009 v 19 hod. pod záštitou fotografa pana Roberta Vana.

Dovolujeme si Vás informovat o fotografické výstavě, která bude probíhat po celý rok
v Kongresovém centru Praha, 5. května 65, Praha 4.

Cílem akce je seznámit širokou veřejnost s nejaktuálnější autorskou tvorbou českých a slovenských fotografů a fotografek, především pak autorů, kteří dosud publikovali hlavně prostřednictvím internetových portálu, zabývajících se fotografií. Internet dnes dává neobyčejnou příležitost autorům všech věkových kategorií k vlastnímu vzdělávání, realizaci a prezentaci díla v míře dosud nebývalé. Bez nadsázky se dá říci, že internet rodí nové generace talentovaných autorů a autorek, kteří v rekordně krátké době díky vlastní píli a novým technologiím se začínají významně prosazovat na fotografickém poli a lze očekávat, že v budoucnu bude tento trend sílit.

Výstavní rok bude tvořit celkem 8 samostatných výstav, které představí vždy kolekci 20-25 autorů, věnujících se určitému tématu. Výstavy se budou střídat přibližně po 6 týdnech, každá výstava bude otevřena vernisáží a setkáním s vystavujícími autory. Na konci výstavního roku bude také vydán katalog zúčastněných autorů.


Stránky výstavy viz www.rcsnf.cz nebo www.rcsnf.sk