Říjen 2011

Fotograf studentského magazínu TOPZINE.cz Vojtěch Herout vyhrál na Czech Press Photo! S Havlem

11. října 2011 v 5:59 fotosoutěže
10.10.2011 20:27:14 Tisková zpráva TOPZINE.CZ, (BoJ)
Na pražském Czech Press Photo 2011 bodoval kromě jiných i fotograf Vojtěch Herout, který vystupuje pod jménem VOJTa Herout. Jeho fotografie můžete znát z magazínu TOPZINE.cz! V soutěži vyhrál se svým originálním ztvárněním exprezidenta Václava Havla.
Vítězná fotografie z kategorie Lidé, o nichž se mluví, pochází z premiéry k filmu Odcházení, které Václav Havel režíroval.
"Spíš patřím mezi lidi, kteří se necpou do předních řad. Radši sleduju dění zpovzdálí. Ostatně i díky tomu vznikla tahle fotka - byl jsem prostě jinde než velká většina kolegů fotografů, a viděl tak děj z jiné strany," uvedl Herout.
Vojtěch Herout alias VOJTa Herout, který pro TOPZINE.cz fotí již od 5. ledna 2010, porazil řadu konkurentů, i když mu je teprve 28 let.
"Hned, jak jsem se tuto zprávu dozvěděl, volal jsem Vojtovi, abych mu pogratuloval. Jsme rádi, že máme takového člena redakce. V sobotu má naše redakce oslavu druhých narozenin Topzinu, tohle je skvělý dárek," uvedl za TOPZINE.cz provozovatel Martin Peška.
Topzine.cz je internetový magazín pro studenty a mladé lidi do 30 let, který existuje teprve dva roky. V symbolické datum 9. 9. 2009 jej založili spolužáci z vysoké školy. Dnes ho provozuje společnost CzechNetMedia s.r.o. a jeho návštěvnost přesahuje čtvrt milionu absolutně unikátních uživatelů měsíčně.